Projektowanie ogrodów Katowice

KRAINA ZIELENI TO KOMPLEKSOWE URZĄDZANIE ORAZ PIELĘGNACJA OGRODÓW

Ogród to wizytówka Twojego domu, miejsce Twojego wypoczynku. Pozwól nam zadbać o to, abyś mógł cieszyć się soczyście zielonym trawnikiem oraz pięknymi roślinami w ogrodzie.

Nie trać czasu zadzwoń na numer 509 576 369 i poznaj nasza ofertę

Projektowanie ogrodów Katowice

Witamy na stronie Krainy Zieleni. profesjonalnie zajmujemy się projektowaniem, urządzanie oraz dbaniem o ogrody.

Ogród marzeń – profesjonalne projektowanie Katowice.

Przepiękne aranżacje roślinne, zielone trawniki oraz funkcjonalne i estetyczne rozwiązania to efekt dobrego zaplanowania ogrodu. Ogród znajdujący się przed domem, blokiem mieszkalnym czy firmą wymaga starannego projektu. Najlepszym momentem na projektowanie ogrodów jest etap budowy domu czy innego budynku, który będzie otoczony ogrodem.

Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi na pytania :

  1. Ile kosztuje projektowanie ogrodu
  2. Jak przygotowywane są nasze projekty
  3. Projektowanie roślinności
  4. Co jest dla nas ważne ?
  5. Profesjonalna opieka ogrodu
  6. Dlaczego warto wybrać Krainę Zieleni ?

Obsługujemy klientów z dzielnic : Bogucice, Brynów – os. Zgrzebnioka, Dąb, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna, Koszutka, Ligota-Panewniki, Murcki, os. Paderewskiego – Muchowiec, os. Tysiąclecia, os. Witosa, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Śródmieście, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Załęże, Zarzecze, Zawodzie.

Inne miasta na terenie których świadczymy nasze usługi to : Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Mikołów, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec.

Nasze inne usługi :

Zakładanie trawników z rolki i z siewu

ZAKŁADANIE TRAWNIKÓW
Z ROLKI I Z SIEWU

Usługi glebogryzarką separacyjną

USŁUGI GLEBOGRYZARKĄ
SEPARACYJNĄ

Systemy nawadniania ogrodu

SYSTEMY
NAWADNIANIA OGRODU

1. Tytułem wstępu – co, jak i za ile?

Projektowanie ogrodu w Katowicach, to nie tylko rozmieszczenie roślinności, ale szereg czynności, które stworzą piękną i funkcjonalną przestrzeń przed domem. Do projektowania wliczany jest wywiad z właścicielem, którego celem jest pozyskanie informacji dotyczących tego, co chce stworzyć użytkownik ogrodu. Pod uwagę brane są: przygotowanie terenu (wycinka drzew), ilość ziemi niezbędnej do urządzenia ogrodu, sama roślinność, elementy architektoniczne (tarasy, altany, oczka wodne) oraz instalacje wodne czy elektryczne. Po uzyskaniu niezbędnych informacji następuje projektowanie ogrodów.

Koszty wykonania projektu w Katowicach są zróżnicowane i zależą od wyżej wymienionych zmiennych. Ilość zakładanej roślinności, położenie trawnika, wycinka drzew, instalacje umieszczane w ziemi, to czynniki, które wpływają na koszt projektu ogrodu. Na cenę projektu wpływ ma także lokalizacja i wielkość samego ogrodu. Projekt ogrodu do powierzchni 500 m2 to wydatek ok. 1500 zł, natomiast wielkość działki powyżej 2000 m2 to wydatek na projekt od 2000 zł. W przypadku ogromnych ogrodów i bardzo szczegółowego rozplanowania, o bardzo dużej ilości elementów koszt projektu może sięgnąć nawet 10 000 zł.

2. Profesjonalne przygotowanie projektu

Pierwszymi czynnościami wykonywanymi w ramach projektu są przygotowania do jego utworzenia, czyli powstaje podstawa opracowania. Zadaniem naszej firmy jest wykonanie dokumentacji zdjęciowej oraz zapoznanie się z wytycznymi inwestora. Wywiad z właścicielem ma na celu zapoznanie się z oczekiwaniami względem całego projektu. Po wstępnych przygotowaniach opisujemy przedmiot projektu np.: zagospodarowanie działki wokół domu i tworzymy założenia projektu, które zostaną ujęte w umowie. Przykładem założeń jest zagospodarowanie istniejącego terenu tak, aby spełniał walory dekoracyjne, rekreacyjne i funkcjonalne. Zostaje sporządzony opis działki, zabudowań oraz jest wykonywana inwentaryzacja istniejącej zieleni, która może zostać zaadaptowana w projekcie. Tworzony jest również bardziej szczegółowy opis zagospodarowania terenu, czyli jest wskazane rozmieszczenie roślin, trawników, kostek, tarasu czy altany. Ogólnie w opisie zarysowuje się koncepcja ogrodu, która tworzy spójną, harmonijną całość. Przedstawiony zostaje ogólny układ ogrodu i roślinności odpowiadający połączeniu rekreacji, dekoracyjności i funkcjonalności według założeń początkowych.

Zakładanie trawników z rolki i z siewu

Projekt ogrodu
w Katowicach

Usługi glebogryzarką separacyjną

Projekt ogrodu
w Katowicach

Systemy nawadniania ogrodu

Projekt ogrodu
w Katowicach

3. Projektowanie roślinności

Na tym etapie projektowania zostaje wymieniona roślinność, która ozdobi teren ogrodu. W pierwszej fazie projektowania roślinności następuje zestawienie ilościowe drzew liściastych, drzew iglastych, krzewów, oraz pnączy. W formie tabeli lub wypunktowania zostaje podany dokładny zasób roślinności, która rozkwitnie w projektowanym ogrodzie. Wyliczenia są szalenie precyzyjne i projektowanie obejmuje ilość sztuk konkretnych roślin i ich odmian. W drugiej fazie przedstawione zostają parametry materiału roślinnego. Określany jest gabaryt drzew czy objętość pnia w bardzo precyzyjny sposób, bo nawet w centymetrach. Przykład: drzewa liściaste formy piennej winny mieć uformowany pień i koronę typową dla gatunku bądź odmiany oraz posiadać minimalną wysokość od 1,5 do 3 m i obwód pnia min. 10-12 cm. Projektowanie roślinności odbywa się z szaloną precyzją, ale nie może być inaczej, ponieważ według przyjętych na wstępie założeń ogród musi być dekoracyjny, rekreacyjny oraz funkcjonalny.

Zakładanie trawników z rolki i z siewu

Projekt ogrodu
w Katowicach

Usługi glebogryzarką separacyjną

Projekt ogrodu
w Katowicach

Systemy nawadniania ogrodu

Projekt ogrodu
w Katowicach

4. Diabeł tkwi w szczegółach

Projekt jest szczegółowy pod względem opisowym stanu działki, użytych elementów roślinnych czy dekoracyjnych, ale zawiera także detaliczny opis wykonywanych prac. W podpunktach projektu wymienione są czynności związane z adaptacją trawnika z siewu, trawnika z rolki, sadzenie drzew i krzewów, sadzenie bylin i traw ozdobnych czy wykończenie terenu pod nasadzeniami. W drobnych szczegółach projekt omawia przygotowanie terenu pod trawniki (spulchnianie, nawożenie, oczyszczanie), sposób sadzenia roślinności (głębokość), a nawet uwzględnia wysiewanie nawozów oraz informacje, o jakiej porze roku wykonywać omawiane czynności. Dokładnie zaplanowane prace obejmuje działania na terenie ogrodu od pierwszych prac przygotowawczych, po wykończenie powierzchni terenu pod nasadzeniami, które powinno być wykonane po zakończeniu sadzenia roślin. Projekt zawiera najdrobniejsze szczegóły i opis również materiałów dodatkowych. Wskazane w projekcie są: rodzaj użytej kostki ozdobnej, maty ściółkujące, wymiary altan, wymiary tarasu, a nawet paleniska. Projekt uwzględnia także pełny katalog roślinności (ze zdjęciami) oraz ich szczegółowy opis. Zostaje zaproponowane nawet oświetlenie ogrodowe, które uzupełni całą kompozycję.

5. Profesjonalna opieka

Opisy projektu dotyczą nie tylko samego rozmieszczenia wszystkich elementów i zaplanowania prac, ale także opieki nad samym ogrodem. Projekt pokazuje ze szwajcarską precyzją, jak nawozić i czym nawozić trawniki. Przedstawia środki pielęgnacyjne i ochronne roślinności ogrodu, omawia proces wertykulacji i aeracji gleby. Informuje o sposobie podlewania roślin w czasie trwania deficytu wody w glebie, wskazuje czas nawożenia mineralnego (przykładowo: przynajmniej dwa razy w sezonie – dotyczy posadzonych drzew), przekazuje także zalecenia dotyczące pielenia chwastów czy wykonywania cięć pielęgnacyjnych. W oddzielnych podpunktach wyszczególnione są informację omawiające pielęgnację trawników wysiewanych, trawników z rolki, drzew, krzewów, bylin czy traw ozdobnych. W ramach projektu można wykonać dosadzanie roślin w pustych miejscach, usunąć przekwitłe kwiatostany czy uschłe liście. Ujęte jest także monitorowanie stanu fitosanitarnego roślin, które polega na ciągłej obserwacji zielni oraz jej otoczenia. Monitorowanie wykonuje się w celu szybkiej identyfikacji i przeciwdziałaniu niekorzystnym czynnikom chorobotwórczych za pomocą dostępnych metod ich zapobiegania i zwalczania. Wszystkie przekazane informacje, wskazówki, usługi służą użytkownikowi na lata. Ogród wymaga nieustannej opieki, aby zachował swoje walory estetyczne, rekreacyjne i funkcjonalne.

6. Dlaczego warto nas wybrać ?
Transparentne działania, czyli podpisanie szczegółowej umowy

Na wstępie zostaje skonstruowana umowa, której przykładowe etapy zostały opisane powyżej. Każdy element składowy to nie tylko forma prawna, ale przede wszystkim instrukcja i wykonywane czynności krok po kroku. Dzięki tak skonstruowanej formie umowy będą Państwo wiedzieli, czego mogą się spodziewać od nas na każdym etapie projektu. Każdy etap podzielony jest na podpunkty, a forma wygląda następująco:

Pierwszy etap umowy to wizja w terenie opisana powyżej oraz podpisanie samej umowy z naszą firmą. Na samym wstępie umowa zawiera informację, które Państwo nam przekazują, czyli swoje wizje, oczekiwania, a my staramy się w formie dialogu zbudować koncepcję według oszacowanych możliwości.
Drugi etap umowy to stworzenie czarno-białego szkicu koncepcyjnego. Szkic koncepcyjny zawiera: kształt i układ rabat, chodników, trawników, innych elementów koncepcji (bez doboru roślin, szczegółowego doboru materiałów i wizualizacji). Jest to, jak sama nazwa wskazuje dopiero szkic projektu bez zagłębiania się w detale.
Dopiero na etapie trzecim umowy, po zaakceptowaniu szkicu koncepcyjnego są wykonywane pozostałe elementy projektu. Tworzona jest kolorowa plansza podstawowa, następnie plansza z nasadzeniami, z dodanym katalogiem zdjęć roślin i zestawieniem ilościowym. Kolejny krok to plansza techniczna zawierająca: nawierzchnie projektowane, wymiarowanie, ogólny dobór oświetlenia oraz zestawienie ilościowe materiałów.
Końcowym etapem umowy jest wizualizacja oraz opis projektu.
Samo zaprojektowanie ogrodu to nie wszystko, co może zaoferować nasza firma. Zajmujemy się kompleksowo realizacją wykonanych przez nas projektów. Wszelkie niezbędne informacje zawsze znaleźć można na stronie firmy lub pozyskać za pomocą zakładki kontakt.

Tagi: projektowanie ogrodów Katowice, zakładanie ogrodów Katowice, urządzanie ogrodów Katowice, ogrody w Katowicach.

Projektujemy ogrody w miastach :
Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Mikołów, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec.

Kraina Zieleni