start
Usługi Nawadnianie

Automatyczny system nawadniania

Utrzymanie bujnej i zdrowej roślinności w ogrodzie wymaga zapewnienia właściwej wilgotności gleby przez cały okres wegetacji.

Utrzymanie bujnej i zdrowej roślinności w ogrodzie wymaga zapewnienia właściwej wilgotności gleby przez cały okres wegetacji. Podlewanie ręczne może być efektywne, jednak wymaga czasu i zaangażowania. Znacznie łatwiejszym sposobem na nawadnianie zarówno ogrodów prywatnych, jak i trenów miejskich jest automatyczny system nawadniania. Pozwala on nie tylko ograniczyć czas, ale również racjonalnie wykorzystać wodę, która precyzyjnie doprowadzana jest do roślin w ilości, jakiej potrzebują. Dzięki temu można ograniczyć jej zużycie do nawet o 50%.

Skontaktuj się
z nami

Ogranicz zużycie wody nawet do 50%!

Nawadnianie ogrodu - etapu współpracy

Etap 1. Pomiary

Projektowanie automatycznego systemu nawadniania dla danego ogrodu rozpoczynamy od dokładnych pomiarów terenu oraz lokalizacji ujęć wody. Uwzględniamy również ich wydajność i ciśnienie.


Etap 2. Konsultacja

Kolejnym krokiem jest dokładne omówienie z właścicielem ogrodu dostępnych rodzajów urządzeń zraszających oraz sposobu sterowania nimi i miejsca instalacji sterowników.


Etap 3. Konfiguracja

Następnie dobieramy odpowiednie urządzenia nawadniające i umieszczamy je w projekcie.


Etap 4. Realizacja

Po akceptacji prze klienta zaprojektowanego systemu nawadniania przystępujemy do jego realizacji.

Odpowiedni dobór metod nawadniania ogrodu

Przy rozmieszczeniu zraszaczy bierzemy pod uwagę nie tylko kąty, pod jakimi pracują, ale również odległości, w których mogą działać, aby nie powstawały suche plamy. Dla wielu roślin znacznie bardziej efektywną metodą nawadniania jest położenie linii kroplujących, dzięki którym woda dostarczana jest bezpośrednio do korzeni. Korzystamy z najnowszych rozwiązań oferowanych przez uznane marki. Dzięki temu mamy pewność co do prawidłowości działania i niezawodności opracowanego systemu.

System automatycznego nawadniania ogrodu może być wykonany wraz z zakładaniem ogrodu lub dla już zaaranżowanego terenu. Ponadto projektujemy i wykonujemy także systemy zraszania polowego oraz nawadniania roślin uprawianych pod osłonami.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Skontaktuj się
z nami

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.